SILA POLAND - Częstochowa

EKO OKNA Związek Zawodowy

Ul. Spacerowa 4, 
47-480 Kornice
01.06.2023 Czwartek

Przedstawiciel związku zawodowego - Daniel Rączkowski

Kontakt

e-mail daniel.raczkowski@ekookna.pl
lub nr służbowy (880-573-686) 

email prywatny danielraczkowski54@gmail.com
proszę o kontakt na mój prywatny nr 663-648-643
Nazywam się Daniel Rączkowski. 
Pochodzę z Gliwic, urodziłem się i mieszkałem najpierw w Gliwicach, potem w Lubomi. 
Po latach wylądowałem na stałe w małej wsi W woj. Opolskim i jak na razie już dalej mnie nigdzie nie nosi. 

W Eko-Oknach pracuję od ponad 4 lat. Pracę rozpoczynałem jako Monter szyb zespolonych na dziale do cięcia szkła, z naprawdę solidną i zgraną ekipą. Po tym jak dowiedziałem się o związkach działających w Eko-Oknach zacząłem rozmowy. Po długich rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych zostałem przewodniczącym, choć przyznam, moja wiedza związkowa jest niewielka. Jednak musicie pamiętać, że nikt nie jest omnibusem i dlatego inicjatywa powołania związku dla całych Eko-okien jest realizowana wspólnie z kolegami z innych hal. Dobra, bo się rozpisałem i zaczyna być nudno. Jeśli macie pytania, zapraszam, śmiało piszcie, pytajcie. 

Pozdrawiam wszystkich Daniel
10.06.2023 Sobota

Informacja Darek Zygmański

Szanowni Pracownicy, cieszę się, że jest tak duża grupa, która uważa że EKO OKNA to dobra firma i że dyrekcja dba o pracowników. Przyznam, że nie jest to częsta sytuacja na rynku pracy. Jest to tylko potwierdzeniem moich dotychczasowych obserwacji tej firmy. Pytacie, po co związek zawodowy, jak tu jest tak fajnie? Najprościej bym odpowiedział, odsyłając Was do przepisów, ale chyba nie o to chodzi. Uważam, na podstawie mojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego, że jednak związek jest niezbędnym elementem budowania relacji pomiedzy pracownikami i Pracodawcą. Jakie konkretne tematy i działania planujemy w EKO OKNACH? Na to pytanie bedę mógł odpowiedzieć po zapoznaniu się z firmą. Spotkanie w którym uczestniczyłem w dniu 06 czerwca było ciekawe i przynoisło mi namiastkę wiedzy o zakładzie i zasadach działania firmy. Tak prawdę mówiąc, to im związek będzie miał mniej pracy, to dla nas lepiej (dla firmy też). Jednak, gdy zapytacie mnie jaki jest długofalowy cel działania związku w Waszym zakładzie, to dopowiedź będzie bardzo prosta. 

Chcemy, aby EKO OKNA były najlepszym pracodawcą nie tylko w regionie, ale również w kraju. Warto zauważyć, że widzimy przesłanki, aby firma ten cel w przeiwdywanej przyszłości spełniła. I na osiągniecie tego celu bedą nakierowanie działania związku. Odnośnie Daniela. Dajcie mu szanse, on też nie ma na celu szkodzenie tak firmie, jak i pracownikom.
06.06.2023 wtorek

Spotkanie z Dyrekcją.

INFORMACJA 

W dniu 06 czerwca 2023 odbyło się spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego, z przedstawicielami dyrekcji EKO OKNA. 

Spotkanie dotyczyło ustalenia zasad działania związku zawodowego w zakładzie, zasad komunikacji z Pracodawcą i inne sprawy organizacyjne Przedstawiliśmy również Pracodawcy ogólne zamierzenia związku, związane z dalszą działalnością w firmie. Jednym z ważnych z naszego punktu widzenia spraw, było dokonanie ustaleń, kto personalnie będzie reprezentantem związku zawodowego w zakładzie. Tu oczywistym dla nas jest, że musiał być to pracownik EKO OKIEN. Zamiarem naszym było przekazanie danych personalnych tej osoby Pracodawcy po pierwszym spotkaniu, które jak już we wstępie wspomniałem, odbyło się 06 czerwca. Dziś informacja ta została Przesłana Pracodawcy, w związku z tym, poniżej informacja dla wszystkich pracowników firmy, zainteresowanych przystąpieniem do związku zawodowego. 

Reprezentantem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego w Firmie EKO OKNA, został Pan Daniel Rączkowski, który jest Przewodniczącym. Tel. 663-648-643 

Daniel w związku zawodowym pełni funkcje zastępcy przewodniczącego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników ZF, która jest częścią Ogólnopolskiego Związku Zawodowego. Daniel Rączkowski pracuje w EKO OKNACH od 2019 w obszarze hala 3 Daniel jest wieloletnim pracownikiem firmy, który dał się poznać jako pracownik solidny, kreatywny i odpowiedzialny. Nie boi się trudnych wyzwań, jednocześnie stara się stale rozwijać i poszerzyć swoją wiedzę. Wierzymy, że jest właściwą osobą, aby być odpowiedzialnym przedstawicielem związku w tak dużej firmie. Liczymy równocześnie, że znajdą się osoby które Danielowi pomogą tworzyć związek zawodowy, który będzie dla Pracodawcy partnerem przy rozmowach i działaniach dotyczących spraw pracowniczych. 

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować dyrekcji EKO OKIEN za przygotowanie pierwszego spotkania z przedstawicielem związku zawodowego, oraz za merytoryczną i rzeczową dyskusję i wymianę poglądów w jego trakcie. 

W spotkaniu ze strony dyrekcji uczestniczyły następujące osoby: 
dyr. Joanna Łyko, 
Iwona Malińska (kadry) 
dyr. Adam Wajda (członek zarządu)
mec.Michał Zientek.

Jarosław Gadawski
Dariusz Zygmański
01.06.2023 Czwartek

REGULAMIN WYNAGRADZANIA - propozycja Pracodawcy
01.06.2023 Czwartek

REGULAMIN WYNAGRADZANIA propozycja Pracodawcy - odpowiedź Związku Zawodowgo
01.06.2023 Czwartek

WYNIKI KONTROLI PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY


01.06.2023 Czwartek

Na spotkanie Pracodawca poprosił, aby związek zawodowy przygotował Agendę, poniżej pismo.
31.05.2023 Środa

Liczebność
30.05.2023 Wtorek

INFORMACJA 

W dniu 23 maja 2023 związek zawodowy poprosil o oficjane spotkanie z Pracodawcą, czekamy zatem na zaproszenie. 

pozdrawiam 
Jarek
06.05.2023 Sobota

Odpowiedź Naszej Kancelarii Prawnej
01.05.2023 Poniedziałek

Pismo od Pracodawcy
29.04.2023 Sobota

INFORMACJA 

 W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od Pracodawcy pismo, treść oraz poziom wiedzy na temat przepisów, pozostawimy bez komentarza. Pismo zostanie upublicznione jak tylko otrzymamy odpowiedż od naszej kancelarii prawnej. Jednocześnie Nasza kancelaria prawna przygotuje nam odpowiedź, którą prześlemy Pracodawcy. Do Waszej informacji, powiadomiliśmy Państwową Inspekcję Pracy o całym zdarzeniu, jednocześnie wysłaliśmy wniosek o przeprowadzenia kontroli przestrzegania Prawa Pracy w spółce. Jednoczęśnie związek zawodowy rozważa zawiadomienie i złożenie do prokuratury wniosku o mozliwości popełnienia przestepstwa przez osoby podpisane pod tym pismem, o utrudnianie działalności związkowej. 

Przypominamy 

 Zarówno za przeszkadzanie w utworzeniu związku zawodowego, jak i utrudnianie jego działalności (jeśli jest zgodna z prawem) grozi kara grzywny (teoretycznie do 1,080,000 zł) lub ograniczenia wolności do lat 2
26.04.2023 Środa

W dniu dzisiejszym wysłaliśmy skargę do PIP na działanie Pracodawcy !!!
17.04.2023 Poniedziałek

Pismo przekazane Pracodawcy
05.04.2023 Środa

INFORMACJA

Ciekawe rzeczy dzieją sie juz na gowork-u , nagle zaczynają znikać nasze komentarze :)
04.04.2023 Wtorek

Pisma przekazane Pracodawcy
01.04.2023 Sobota

Objęcie zakładu pracy działaniem związku zawodowego
02.04.2023 Niedziela

Zapraszam do grupy na FB

https://www.facebook.com/groups/270234502000337


:)
EKO OKNA S.A.