ZF Europejskie Centrum Usług Wspólnych

20.10.2023 Piątek

Porozumienie podwyżkowe 2024

TRWA SPÓR ZBIOROWY O PODWYŻKI I PREMIĘ COVID !!!
ORAZ GWARANCJE ZATRUDNIENIA !!!

08.11.2022 Wtorek

Odpowedź Związku Zawodowego

Szanowna Pani Dyrektor,

W odpowiedzi na Pani pismo z 7 listopada 2022 roku wskazujemy, że przyjmujemy do wiadomości Pani deklarację znajomości ustawy o społecznej inspekcji pracy i orzecznictwa związanego z tą instytucją. Z pewnością wpłynie to na prawidłową współpracę wybranych SIP z pracodawcą. Rozwiewając Pani wątpliwości w zakresie organizacji i przebiegu wyborów SIP i sygnalizowany przez Panią niepokój w załączeniu przekazujemy regulamin wyborów SIP.

Odnosząc się do Pani uwag w zakresie praktycznego sposobu wykonywania obowiązków przez SIP, wskazujemy, że z niepokojem przyjmujemy Pani przeświadczenie, że forma wykonywania obowiązków pracowniczych, tj. praca zdalna miałaby stanowić przeszkodę w wykonywaniu obowiązków przez wybranych przez pracowników SIP, tym bardziej, że zakres zadań SIP jest wyraźne wskazany w ustawie, a ponadto ustawodawca rozwiał w art. 14 wszelkie wątpliwości co do obowiązku pracodawcy zapewnienia SIP odpowiednich warunków realizacji ich zadań. Przyjmujemy jednak, że obawy Pani Dyrektor są wyrazem szczególnego zaangażowania w umożliwienie działalności SIP w zakładzie pracy.

Z poważaniem Jarosław Gadawski
07.11.2022 Poniedziałek

Odpowiedź Pracodawcy
31.10.2022 Poniedziałek

Odpowiedź Związku Zawodowego w sprawie SIP
28.10.2022 Piątek

Odpowiedź Pracodawcy w sprawie Powołania SIP

Zwróccie proszę uwagę, że Pracodawca utrudnia nam jak może, odpowiada na pisma maksymalnie najpóźniej jak sie da, czyli zgodnie z przepisami w 30 dzień !!!
29.09.2022 Czwartek

Pismo w sprawie powołania Społecznej Inspekcji Pracy
30.09.2022 Piątek

Poniżej propozycja Pracodawcy

oczywiście, bez uzgodnienia ze Związkiem Zawodowym !!!
, ale, jak wiecie doskonale, jest to reakcja na nasze żądania.

Zwrócie proszę uwagę, że tak długo jak Pracodawca, nie podpisze porozumienia ze związkiem zawodowym, nie ma 100% gwarancji, że pracownicy otrzymają poniższe propozycje. Są to tylko nadal obietnice Pracodawcy, oczywiście mniej korzystne niż w pozostałych lokalizacjach.
27.09.2022 Wtorek

21.09.2022 Środa

Pracodawca walczy do końca..................
07.09.2022 Środa

W związku z podpisaniem w dniu dzisiejszym porozumienia podwyżkowego we Wrocławiu, które obejmuje również około 90 pracowników ECUW, Pan Dyrektor Robert Głowacki oraz Pani Dyrektor Magdalena Bujak, otrzymali poniższą wiadomość.

" Dzień Dobry Szanowni Państwo, zgodnie z obietnicą przesyłam informację z Wrocławia. Oczywiście w związku z faktem, że około 90/100 Państwa pracowników podlega tym regulacją, chciałbym zapytać, czy mają Państwo propozycję dotyczącą Państwa pracowników w Częstochowie."

Jarek
01.09.2022 Czwartek

INFORMACJA

Przypominam, od dnia 15 czerwca 2022 jesteśmy w Tzw. sporze zbiorowym z Pracodawcą.

Pierwsze negocjacje odbyły się w dniu 25 sierpnia i nie przyniosły zamierzonych efektów, nie ustalono kolejnego spotkania.

Według naszej oceny Pracodawca będzie czekał na wydarzenia we Wrocławiu, gdzie ma około 90 pracowników.
10.05.2022 Wtorek

Przekazanie Pracodawcy dokumentów dotyczących związku zawodowego !!!
EKO OKNA S.A.